تاريكي روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ

تاريكي: روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف و رییسی ایده‌آلم نبودند/ اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی از اصلاح‌طلبان کارآمد

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ناکارآمدی دولت روحانی، تاکید کرد که رئیسی و قالیباف نیز ایده‌آل نبودند و در عین حال مدعی شد دولت اح

قالیباف و رییسی ایده‌آلم نبودند/ اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی از اصلاح‌طلبان کارآمد

حاجی بابایی : قالیباف و رییسی ایده آلم نبودند/ اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی از اصلاح طلبان کارآمد باشند، رای می دهم

عبارات مهم : دولت روحانی

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ناکارآمدی دولت روحانی، تاکید کرد که رئیسی و قالیباف نیز ایده آل نبودند و در عین حال مدعی شد دولت احمدی نژاد کارآمدتر از دولت یازدهم بوده و با اشاره به اهمیت پرسشها بعد از انتخابات سال ۸۸ در نحوه رای اعتماد به کابینه دوازدهم گفت: اگر روحانی درخواست دیدار با فراکسیون نمایندگان ولایی را نپذیرد، کارمان را در صحن انجام می دهیم.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با ایلنا، با تاکید بر بحران ناکارآمدی دولت و ضعف عملکرد شخص روحانی، درواکنش به سوالی راجع به علت حمایتش از حجت الاسلام رییسی در انتخابات که هیچ سابقه اجرایی و مدیریتی مشخصی نداشت، اعلام کرد: بحران کارآمدی مربوط به روحانی بود. بنده شخصاً مسئله سیاسی با روحانی نداشتم و تنها ایرادم مسئله کارآمدی دولت بود.

قالیباف و رییسی ایده‌آلم نبودند/ اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی از اصلاح‌طلبان کارآمد

نگفتم کاندیداهای اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری ایده آلم بودند

او در تصویر العمل به این که زمانی در حزب اعتدال و توسعه در کنار روحانی فعالیت تشکیلاتی می کرده هست، گفت: هرگز وارد بحث سیاسی، حزبی و گروهی نشدم و همچنین نگفته ام کاندیداهای اصولگرا ایده آل بنده بوده اند و هر ایرادی نیز علیه روحانی مطرح کردم، ناکارآمدی بوده و نتیجه آن نیز مشخص است.

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ناکارآمدی دولت روحانی، تاکید کرد که رئیسی و قالیباف نیز ایده‌آل نبودند و در عین حال مدعی شد دولت اح

نماینده اصولگرای همدان در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلائل خود درمورد ناکارآمدی دولت یادآور شد: این بحران ناکارآمدی در سه حوزه مشخص هست؛ زیاد کردن بدهی دولت به بانک ها، زیاد کردن بدهی دولت به بانک مرکزی و زیاد کردن سه برابری نقدینگی در دولت یازدهم که این به معنای خفه کردن اقتصاد کشور و خالی کردن جیب مردم است.

نرخ تورم در حال حاضر دو رقمی شده است است

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم در پاسخ به این پرسش که آیا همین سیاست های اقتصادی منجر به کنترل تورم نشده هست، خاطرنشان کرد: دولت قیمت تورم را تک رقمی کرده است که البته در این لحظه این قیمت بار دیگر دورقمی شده است است ولی فارغ از این مسائل، باید توجه کنیم که آیا این کنترل تورم عملاً درآمد کشور و مردم را زیاد کردن داده هست، آیا اقتصاد کشور شکوفا تر شده است است؟!

قالیباف و رییسی ایده‌آلم نبودند/ اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی از اصلاح‌طلبان کارآمد

او در تصویر العمل به این گفته کار شناسان که با تثبیت نسبی قیمت ها، اعتماد به بازار بازگشته هست، گفت: البته این توصیه مثبت است و نباید انتقاد کنیم ولی این میزان کافی نیست؛ امروز شاهد هستیم که فردی که شاغل بوده، بدون کار شده است است.

دولت روحانی نسبت به احمدی نژاد کارآمدتر نیست

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ناکارآمدی دولت روحانی، تاکید کرد که رئیسی و قالیباف نیز ایده‌آل نبودند و در عین حال مدعی شد دولت اح

حاجی بابایی در پاسخ به این پرسش که آیا عملکرد اقتصادی دولت یازدهم نسبت به دولت های نهم و دهم بهتر نبوده هست، اعلام کرد: به هیچ عنوان اوضاع اقتصادی کشور بهتر نشده هست؛ قطعاً اگر بدون تعصب این عنوان را بررسی کنیم، باید بگوییم که دولت یازدهم نسبت به دولت قبل کارآمد تر نبوده است.

نمی گویم رییسی کارآمدتر از روحانی بود

قالیباف و رییسی ایده‌آلم نبودند/ اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی از اصلاح‌طلبان کارآمد

او در تصویر العمل به این که آیا این ناکارآمدی دولت یازدهم تا حدی بوده که ناچار به حمایت از ریاست جمهوری حجت الاسلام رییسی شدید و آیا اعتقاد هستید که رییسی کارآمد تر از روحانی بود، خاطرنشان کرد: بنده چنین نظری ندارم. حمایت بنده از رییسی به این علت بود که فکر کردیم اگر رییسی می آمد و مجموعه افرادی که مطرح بودند را به کار می گرفت، اوضاع بهتر می شد ولی درحال حاضر نمی توانیم راجع به اتفاقی که نیافتاده، صحبت کنیم.

حاجی بابایی تصریح کرد: بنده در یکسو فردی ناکارآمد می دیدم که ناتوانی اش طی چهار سال به اثبات رسیده و در طرف برابر کسی را می دیدیم که ممکن است کارآمد یا ناکارآمد باشد.

قالیباف و رییسی ایده آلم نبودند

نماینده اصولگرای همدان در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا قالیباف را کارآمد تر از رییسی می دیدید، گفت: قصد ندارم راجع به اشخاص صحبت کنم ولی تاکید دارم که اگر این جریان روی کارآمد می آمد، دولت کارآمد تر می شد. این اعتقاد بنده است و ممکن است شما بگویید چنین نیست. ضمن آن که این افراد هم ایده آل بنده نبودند.

او اعلام کرد: در دولت نهم و دهم واقعاً کشور یک کارگاه بود و در هر گوشه ای شاهد بودیم که کار انجام می شود. ممکن است بگویید ایرادهایی داشتیم و مثلاً تورم فراوانی وجود داشته که درست هست؛ هر دولتی خوبی ها و بدی هایی دارد و همین دولت یازدهم هم نیز محاسن بسیاری دارد و نمی توانیم بی انصافی کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر زیاد کردن نقدینگی در دولت یازدهم خاطرنشان کرد: هنگامی که نقدینگی کشور از مبلغ ۴۹۴ هزار میلیارد تومان به ۱۳۰۰ میلیارد تومان می رسد، مثل این است که در روز عاشورا ظرفی پر از شربت درست کرده باشند تا همه یک لیوان بنوشند و هنگامی که می بینند جمعیت زیاده شده، ۵ سطل آب هم داخل ظرف اضافه می کنند؛ آیا این شربت همان شربت قبل است؟ هنگامی که نقدینگی ۳ برابر می شود، یعنی ۲ برابر آب به جیب مردم اضافه کرده اند.

افزایش قیمت تورم بیش از ۱۲ درصدی تا مهرماه

او گفت: تاکید بنده این است که آمار اشتغال کم کردن یافته و تورمی که تا این حد راجع به اش تبلیغات انجام شد، اکنون بالای ۱۲ است و آینده نگری می شود این رقم تا مهرماه زیاد نیز بشود.

فراکسیون نمایندگان ولایی متقاضی دیدار با روحانی راجع به کابینه دوازدهم است

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری راجع به تقاضای این فراکسیون جهت دیدار با روحانی درخصوص تشکیل کابینه دوازدهم گفت: نشانه ما از انجام این دیدار طرح همین پرسشها است تا کمک کنیم دولت بتواند پرسشها را حل کند.

او در پاسخ به پرسش دیگری راجع به این که باتوجه به طرح اتهاماتی علیه اصلاح طلبان و حامیان دولت مبنی بر سهم خواهی، آیا این اتهام نمی تواند راجع به اصولگرایان و فراکسیون نمایندگان ولایی که مشخصاً مخالف و رقیب روحانی بوده اند، مطرح باشد، گفت: به هر حال ما نمایندگان مجلس هستیم و در قانون اساسی، کسی وزیر می شود که ازسوی رییس جمهوری منتخب برگزیده شده است و از مجلس رای اعتماد بگیرد. ما موظف به اعطای رای اعتماد به وزرای موردقبولمان هستیم؛ آیا شما می خواهید وظایفمان را انجام ندهیم!

به دنبال هیچ گونه سهم سیاسی در کابینه دوازدهم نیستم

نماینده اصولگرای همدان در مجلس اضافه کرد: شخصاً به دنبال هیچ گونه سهم سیاسی نیستم و دنبال این که چه کسی وزیر شود، نیستم و صرفاً قصد دارم به دولت کمک کنم که کارآمد شود.

تاکید رییس فراکسیون نمایندگان ولایی بر اهمیت پرسشها سال ۸۸ در تشکیل کابینه

او در پاسخ به پرسش دیگری راجع به این که فارغ از کارشکنی های مجلس اصولگرای نهم در مسیر تشکیل کابینه دولت یازدهم، آیا در وقت اعطای رای اعتماد مجلس دهم به سه وزیر پیشنهادی دولت در آبان ماه سال گذشته پرسشها سیاسی و مباحث حوادث بعد از انتخابات سال ۸۸ به محور مهم منتقدان و مخالفان تبدیل شد، گفت: آیا شما می خواهید این پرسشها مطرح نشود؟! ما می گوییم بحث سیاسی نداریم و منظورمان این است که نمی گوییم چون فلان وزیر پیشنهادی اصلاح طلب هست، به او رای نمی دهیم ولی آیا نباید به کسی که از نظام خروج کرده، کاری داشته باشیم؟!

اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی از اصلاح طلبان کارآمد باشند، رای می دهم

او تاکید کرد: بحث ما در درجه نخست کارآمدی و علاوه بر آن فعالیت در چارچوب نظام هست. اگر هر ۱۸ وزیر پیشنهادی اصلاح طلبان کامل ولی کارآمد باشند، به تمامی کابینه رای خواهم داد.

اگر روحانی درخواست دیدار با فراکسیون نمایندگان ولایی را نپذیرد، کارمان را در صحن انجام می دهیم

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس درپاسخ به پرسش دیگری راجع به وقت تشکیل جلسه با رییس جمهوری و پذیرش روحانی جهت حضور در این جلسه گفت: کاری نداریم که روحانی این درخواست را بپذیرد یا خیر. ما درخواستمان را مطرح کردیم، اگر مورد پذیرش قرار گرفت، نظراتمان را می گوییم و اگر این طور نشد، کارمان را در صحن علنی مجلس انجام خواهیم داد.

حاجی بابایی در آخر و در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که درصورت عدم پذیرش روحانی جهت تشکیل جلسه با فراکسیون نمایندگان ولایی چه اتفاقی در صحن خواهد افتاد، خاطرنشان کرد: کاری که باید انجام دهیم، متشکل از ۳ مرحله است که می توانیم جهت انجام هر ۳ مرحله با تعامل پیش برویم و می توانیم غیر از آن عمل کنیم. مرحله نخست این است که با آقای روحانی صحبت کنیم و بگوییم اگر فلان کارها را انجام دهد، خوب خواهد بود. اگر این مرحله انجام نشد، ۲ مرحله بعد یعنی ارزیابی عملکرد وزرای پیشنهادی و در نهایت اعطای رای اعتماد یا رای عدم اعتماد در صحن انجام خواهد شد.

واژه های کلیدی: دولت روحانی | دولت یازدهم | رقیب روحانی | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs