تاريكي روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ

تاريكي: روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مردم باور نمی‌کنند که بازیگران به بقال سر کوچه بدهکارند / سید مهرداد ضیایی

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: کسی در وادی هنر امروزه به تعهدات مالی خود پایبند نیست، پاسخگو نبودن هم البته امری کسالت بارتر شده است و اینکه هنرمند امروزه حتی به

مردم باور نمی‌کنند که بازیگران به بقال سر کوچه بدهکارند / سید مهرداد ضیایی

سید مهرداد ضیایی: مردم باور نمی کنند که بازیگران به بقال سر کوچه بدهکارند

عبارات مهم : تاریخ

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: کسی در وادی هنر امروزه به تعهدات مالی خود پایبند نیست، پاسخگو نبودن هم البته امری کسالت بارتر شده است و اینکه هنرمند امروزه حتی به بقال سر کوچه هم بدهکار هست، و این امر باعث تعجب عوام شده است است و باور نمی کنند شاید بعضی بازیگران و صورت های معروف به بقال سر کوچه بدهکارند.

سید مهرداد ضیایی نویسنده و بازیگر سینما٬ تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با میزان، در خصوص فعالیت های خود در عرصه هنر گفت: در حال حاضر در عرصه نگارش متن صحبت هایی با احمدرضا زالی جهت نگارش متن چند مجموعه تلویزیونی صورت گرفته و در صورت فراهم شدن شرایط نوشتن فیلمنامه این کارها شروع خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر این جهت تز دکترای یکی از دوستان نمایشنامه ای را با اقتباس و برداشت از یکی از افسانه های لهستانی در دست نگارش دارم. نگارش کتابی با عنوان تاریخ معاصر پایتخت کشور عزیزمان ایران از دیگر فعالیت این روزهای من است که در مراحل نهایی به سر برده و در دست چاپ هست. علاوه بر این، دو دفتر گزیده اشعارم را نشر چلچله در پاییز چاپ و منتشر می کند.

ضیایی در خصوص کتاب تاریخ معاصر کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: پژوهش و نگارش این اثر با همکاری زن ژیلا تقی زاده نویسنده و نقاش ده سال به طول انجامیده و در حوزه تاریخ اجتماعی و فرهنگ و روابط اقتصادی در چند دوره از تاریخ دو سده پیش در پایتخت کشور عزیزمان ایران است .این کتاب به احتمال فراوان زمستان امسال به چاپ خواهد رسید.

وی راجع به حضور خود در عرصه بازیگری تصریح کرد: صحبت هایی جهت حضور در سریالی کوتاه به تهیه کنندگی احمدرضا زالی شده است که در آن به ایفای نقش خواهم پرداخت و همچنین در مجموعه ای تلویزیونی به کارگردانی محمود معظمی و به تهیه کنندگی احمد تخت کشیان نیز بازی خواهم کرد که زمستان امسال فیلمبرداری اش شروع خواهد شد.

وی در مورد فعالیت خود در سینما تصریح کرد: در حال حاضر پیشنهادی جهت بازی در سینما ندارم و اگر بخواهم در مورد فعالیت سینمایی چیزی بگویم باید به بازی در سه فیلم که تابستان به آخر رسید اشاره کنم.

وی ادامه داد: در فیلم “آتش و قداره” به ایفای نقش پرداختم که دعا می کنم بالاخره سرمایه گذار به تعهدات خود عمل کند. این عدم عمل به تعهدات در صورتی اتفاق افتاده که بازیگران در سخت ترین شرایط کار خود را به درستی انجام داده اند و البته که این امر اتفاق تازه و شگفت انگیزی در عرصه بازیگری نیست.

علاوه بر این کار در فیلم های “سرنوشت سارا” و “هورام” نیز بازی داشته ام. البته این دو فیلم اکران نشده اند و نمی دانم به فجر امسال خواهند رسید یا نه.

مردم باور نمی‌کنند که بازیگران به بقال سر کوچه بدهکارند / سید مهرداد ضیایی

بازیگر فیلم “وقتی همه خوابیم” با تاکید بر لذت بخش بودن این دو کار اخیر با گروهی جوان و تازه کار و خوشفکر اذعان کرد: شاید کار کردن با جوانان طبیعتاً مثل همه ما که در جوانی نقص هایی داریم خالی از ضعف نباشد ولی از لحاظ اخلاق حرفه ای به شدت از بسیاری از دوستان قدیمی بهتر و مطلوب تر بود.

این گروه از بسیاری با سابقه های این کار بهتر عمل کردند و من از هر دو کار بسیار راضی هستم. این رضایت تا حدی است که قراری گذاشته شده است تا فیلمنامه کار بعدی کارگردان پروژه “هورام” را بنویسم. البته فعلا در حال مذاکره با ،قایان عطاری و گنج خانی هستیم و هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

وی در مورد پرسشها به وجود آمده در بحث مالی بعضی از آثار اضافه کرد: این بدعهدی ها فقط معطوف به یک کار نمی شود و کارهای دیگر و دیگران نیز چون زنجیره ای از اتصال های جراحت و خسارت به هم می پیوندند.

من می خواهم چیزی نگویم تا حاشیه ایجاد نکنم ولی نه می شود علنی گفت و نه می توان این حرف ها را در گلو نگه داشت. گویا تنها خاری در گلو می ماند که البته آخر به جای گفتن به نوشتن می انجامد.

بازیگر سریال “راه بی پایان” در ادامه افزود: موقعی بود که گمان می کردیم که سینما یک خانواده است و مدام این خانواده بودن را تکرار می کردیم. آنچه من از این خانواده دیده ام متفاوت هست. بسیاری از ما در این خانواده حکم فرزند خوانده ای مطرود و یا بیگانه همیشگی را داریم.

وی با گلایه از نبود اخلاق در سینما افزود: یک زمانی جهت هر حرفه ای اساسنامه و مرام نامه ای وجود داشت که دارای تاریخ و هویتی جوانمردانه و در عین حال قانون مدار بود.گاهی این فتوت چیزی زیاد از وجدانیات راحت و بدیهیات اخلاقی نبود ولی هویت معنوی بالایی داشت و پر از ظرایف و بزنگاه هایی بود که اکنون هم کارکرد دارند.

این نویسنده سینما و تلویزیون نبود فراموشی بدیهیات حرفه ای و انسانی در سینمای امروز را خسرانی بزرگ دانست و تاکید کرد: اگر کسی بخواهد جهت جماعت سینمای امروز فتوت نامه و یا رساله ای در این باب بنویسد چگونه خواهد بود؟ هیچ و هیچ، هر چه است سر و شکل مناسبی نداشته و نمی توان نام مناسبی جهت آن گزینش کرد. در سینمای امروز آدم ها خود را ملزم به رعایت هیچ چیز نمی دانند و من با این عرصه احساس غریبگی می کنم.

وی در خصوص اوضاع بد بازیگران و صورت های معروف خاطرنشان کرد: کسی در وادی هنر امروزه به تعهدات مالی خود پایبند نیست، پاسخگو نبودن هم البته امری کسالت بارتر شده است و اینکه هنرمند امروزه حتی به بقال سر کوچه هم بدهکار هست، و این امر باعث تعجب عوام شده است است و باور نمی کنند شاید بعضی بازیگران و صورت های معروف به بقال سر کوچه بدهکارند.

واژه های کلیدی: تاریخ | سینما | بازیگر | سینمای | بازیگری | خانواده | سینمایی | بازیگران | بازیگر فیلم | مهرداد ضیایی

مردم باور نمی‌کنند که بازیگران به بقال سر کوچه بدهکارند / سید مهرداد ضیایی

مردم باور نمی‌کنند که بازیگران به بقال سر کوچه بدهکارند / سید مهرداد ضیایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs