تاريكي روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ

تاريكي: روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز بازار خودرو خودرو ارزان می‌شود

قائم‌مقام وزیر در امور تجارت اعلام کرد که واردات ماشین در شش ماه آتی می‌تواند منجر به کم کردن قیمت‌ها شود، لیکن عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد زیاد ک

خودرو ارزان می‌شود

خودرو ارزان می شود

عبارات مهم : ماشین

قائم مقام وزیر در امور تجارت اعلام کرد که واردات ماشین در شش ماه آتی می تواند منجر به کم کردن قیمت ها شود، لیکن عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد زیاد کردن یافته هست.

به گزارش ایسنا، مجتبی خسروتاج – رییس شرکت توسعه تجارت کشور عزیزمان ایران – در خصوص اخبار مبنی بر مسدود شدن ثبت سفارش ماشین اظهار کرد: در نیمۀ اول مردادماه سال جاری، به علت تغییراتی که در سیستم ثبت سفارش و نظام بارگذاری آن در سامانۀ جامع تجارت پیش آمد، مدت محدودی ثبت سفارش جهت واردات ماشین کند شد ولی در حال حاضر با توجه به سیاست ها و دستورالعمل های تازه که جهت دولت ارسال شده است و جهت تصویب آن درخواست پیگیری کرده ایم.

خودرو ارزان می‌شود

ثبت سفارش محدود شده است تا دستورالعمل تازه ابلاغ شود. ولی این به معنی توقف واردات نیست، دستورالعمل تازه با رعایت تأکید بر تولیدات داخلی، سرمایه گذاری مشترک، توسعۀ صادرات و … خواهد بود، آنچه در حال حاضر وارد می شود ناشی از ثبت سفارش آخرهای سال گذشته و چهار ماهۀ اول امسال است و تا دی ماه امسال وقت ورود آن وجود دارد. بنابراین، واردات آنها با مانع مواجه نیست، خریداران ماشین آگاه باشند که محدودیتی در واردات ماشین از محل ثبت سفارشات قبلی وجود ندارد و آنچه در چهار ماهۀ اول امسال ثبت سفارش شده است به مراتب بالاتر از ثبت سفارش دورۀ مشابه سال قبل است که در صورت واردات در شش ماه آتی می تواند منجر به کم کردن قیمت ها شود. لیکن عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته نیز زیاد کردن یافته است.

وی با اشاره به قوانین محدودکننده در واردات ماشین گفت: در حال حاضر واردات تابع قانون ماشین و آئین نامۀ ضوابط فنی مربوطه است که مطابق آن بایستی ضوابط چهارگانه مشمول بر گواهی استاندارد، محیط زیست، بهینه سازی سوخت و شرایط نمایندگی رعایت گردد که در خصوص شرایط نمایندگی، ابلاغیۀ دی ماه سال ۱۳۹۵ معاون اول ریاست جمهوری، دستورالعمل وزارتخانه و سیاست هایی که دولت به وزارتخانه ابلاغ می کند مبنای اقدام خواهد بود.

قائم‌مقام وزیر در امور تجارت اعلام کرد که واردات ماشین در شش ماه آتی می‌تواند منجر به کم کردن قیمت‌ها شود، لیکن عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد زیاد ک

خسروتاج با تأکید بر بی اعتبار بودن ثبت سفارش های بعد از تاریخ ابلاغ بخشنامۀ معاون اول مدیر جمهور، تشریح کرد: تا پیش از بخشنامۀ دی ماه سال ۱۳۹۵ علاوه بر نمایندگی های رسمی، شرکت های واسط هم می توانستند نسبت به ثبت سفارش واردات ماشین اقدام کنند ولی از دی ماه سال ۱۳۹۵ به بعد با بخشنامۀ معاون اول ریاست جمهوری فقط ثبت سفارش نمایندگی های رسمی معتبر است و چنانچه بعد از آن ثبت سفارشی صورت گرفته باشد فاقد اعتبار است.

قائم مقام وزیر در امور تجارت در خصوص امکان تمدید ثبت سفارشات صورت گرفتۀ قبلی اظهار کرد: این ثبت سفارشات همه از مهلت اعتبار شش ماهه برخوردار هستند که چنانچه در سررسید نیاز به تمدید باشد بر اساس ضوابط وقت سررسید اتخاذ تصمیم خواهد شد. توقف ثبت سفارش واردات ماشین در حال حاضر موقتی است و هر لحظه که دستورالعمل تازه ابلاغ شود بر اساس آن اقدام خواهد شد. تکرار می کنم با ثبت سفارشات آخرهای سال گذشته و چهار ماۀ ابتدای امسال حداقل تا شش ماه آینده از محل این ثبت سفارشات واردات ماشین به کشور در جریان است و خواهد بود.

خسروتاج افزود: در چهارماهۀ اول امسال حدود ۲۶ هزار دستگاه ماشین سواری وارد و در گمرکات کشور ترخیص شده است که در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۸ هزار دستگاه بوده است که نشان دهندۀ زیاد کردن ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

خودرو ارزان می‌شود

وی دربارۀ محدودیت های ثبت سفارش گفت: طراحی سیستم ها و سامانه ها بایستی به نحوی صورت پذیرد که سوءاستفاده از آنها غیر ممکن یا حداقل باشد و طی وقت چنانچه نرم افزارهای تازه فراهم شود نرم افزارهای گذشته به روز شود. بنابراین، تمام سیستم ها و سامانه ها امکان مواجهه با اینگونه سواستفاده ها هستند و در دوره های خاصی نیاز به چنین محدودیت های موقت جهت تغییرات سیستمی وجود دارد.

خسروتاج در آخر در خصوص سهمیه جهت واردات ماشین اعلام کرد: هر وقت که دستورالعمل تازه از سوی دولت ابلاغ شود، طبق ضوابط و مقررات آن عمل خواهیم کرد.

قائم‌مقام وزیر در امور تجارت اعلام کرد که واردات ماشین در شش ماه آتی می‌تواند منجر به کم کردن قیمت‌ها شود، لیکن عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد زیاد ک

واژه های کلیدی: ماشین | واردات | ثبت سفارش | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs