تاريكي روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ

تاريكي: روسیه آمریکا جادوگر دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

ریسک بالای مبتلا شدن به سرطان در زنان چاق

نتایج تحقیق تازه نشان می دهد اضافه وزن موجب زیاد کردن ریسک سرطان در زنان میانسال می شود. ریسک بالای مبتلا شدن به سرطان در زنان چاق عبار..

ادامه مطلب

آنتی بیوتیک تازه ساخته شد

محققان توانسته اند ترکیب آنتی بیوتیکی تازه را به طور مصنوعی بسازند که عفونت باکتریایی در موش ها را از بین می برد.  آنتی بیوتیک تازه ساخته شد..

ادامه مطلب

ارتباط مبتلا شدن به آسم در کودکان و نوشیدن مایعات قندی

پژوهشگران دانشگاه هاروارد دریافتند مصرف نوشیدنی‌های قندی در کودکان امکان مبتلا شدن به آسم را زیاد کردن می‌دهد. ارتباط مبتلا شدن به آسم در کودکا..

ادامه مطلب

ترمیم زخم با پوست شترمرغ!

محققان ایرانی با همکاری محققان استرالیا موفق به ساخت داربست‌هایی از جنس نانوفیبر از پوست شترمرغ شدند که گزینه مناسبی جهت طراحی پوشاننده‌های زخم و مهن..

ادامه مطلب

قد بلند ریسک لخته شدن خون را زیاد کردن می دهد

طبق یافته های جدید، هر چقدر فردی بلند قامت تر باشد احتمالا زیاد در معرض مبتلا شدن به لختگی خون قرار دارد. قد بلند ریسک لخته شدن خون را زیاد ..

ادامه مطلب

درمان کم کردن حافظه با هورمون استخوان

محققان دانشگاه کلمبیا با استفاده از یک هورمون تولید‌شده به وسیله استخوان‌ها،‌ موفق به معکوس کردن روند کم کردن حافظه مرتبط با زیاد کردن سن، در مدل‌های حیوان..

ادامه مطلب

افراد آلزایمری در برابر سرطان ریه مصون هستند

طبق نتیجه های یک مطالعه جدید، افراد مبتلا به بیماری آلزایمر در معرض ریسک بالای مبتلا شدن به تومورهای مغزی قرار دارند ولی احتمال مبتلا شدن آنها به سرطان ر..

ادامه مطلب